kész a 4 manuál rotátor ha cromba csinálod és egyszer végig mentélaz andresseket megjegyzi és csak chaptat kell megcsinálnod
a lapokat a jobb oldali felsö next gombal te váltod igy van idöd megcsinálni minden oldalt. azonnal utalo oldalak vannak bent igy a kereset a tárcába kerül egyböl
A bitcoin utóbbi időben tapasztalt népszerűségét és ismertségét meglovagolva egy jó csomó (több száz) kriptopénzt bocsátottak útjára kitalálói. A közös bennük, hogy mindegyik az úttötő bitcoin technológiáján alapszik, egy részük azonban érdemi fejlesztéseket is tartalmaz (pl. litecoin). Többségük viszont semmi lényegeset nem tesz hozzá a technológiához. Ugyanakkor minden fejlesztő leragadt a bitcoin eredeti koncepciójánál, hogy egy elszámolási egységet hozzon létre, amit virtuális pénztárcákban tartanak nyilván, és utalgatni lehet egymásnak. Ez egyrészt persze nagyon izgalmas, mert központi szerver, elszámolóház, ellenőrzés vagy felügyelet nélkül működnek megbízhatóan, amit régebben nem tudtak megvalósítani. Másrészt viszont „csak” ennyit tudnak, a pénztárcákban nyilvántartáson és utalgatáson kívül mást nem lehet kezdeni velük.
ETH bánya lesz márc 14-én indul btc-be is lehet betenni....
és hogy tud mi mennyi itt láthatod:
1 ether =
1000000000000000000wei
1000000000000000Kwei
1000000000000Mwei
1000000000Gwei
1000000szabo
1000finney
ether
0.001Kether
0.000001Mether
0.000000001Gether
0.000000000001Tether
Most azonban körvonalazódik valami új, a koncepció továbbfejlesztése, a neve: ethereum. Egy csapat komolyan vehető programozó dolgozik rajta, és még nincsenek készen, de sok geek várja az év végét, amikor a tervek szerint elindítják.
Na de mit is fog tudni, mitől olyan nagy szám? A bitcoin blokkláncos technológiájára építve az ethereum is egy központi felügyelet nélküli, elosztott hálózaton működő rendszer lesz, ugyanakkor a bitcoin gyengéit igyekeznek kiküszöbölni, és korszerűbb, tovább gondolt megoldásokat beépíteni. Miután elindítják, a bitcoinhoz hasonlóan a saját szabályai szerint fog működni, abba többé senki, még az ethereumot létrehozó programozók se tudnak belenyúlni, belepiszkálni.
Az ethereumnak lesz egy saját kriptopénze, ennek neve ether (ETH), ez alapból benne lesz a rendszerben. Az ether magyarul étert jelent, egy réges-régen meghaladott fizikai elmélet szerint az éter nevű megfoghatatlan anyag tölti ki a világegyetemet. A rendszer alkotóinak szándéka szerint az ethereum hasonló módon fogja betölteni a kiberteret, áthatja majd a digitális világmindenséget.
A kriptopénzekhez képest ugyanis az ethereum sokkal többet kínál, egy új világ alapja lehet. Amit aztán az elindítását követően népesíthetnek be, mégpedig úgy, hogy bárki hozzáteheti a magáét, bárki tehet tartalmat ebbe az új univerzumba.
Azt persze senki sem tudja, hogy mi az ether reális értéke. Ha a rendszer rosszul vagy sehogy sem fog működni, akkor nyilván nulla. Ha jól működik és használni fogják, akkor a bitcoin jelenlegi piaci kapitalizációját alapul véve (amely összehasonlítás jogossága meglehetősen gyenge lábakon áll), és a kezdetben várhatóan kibocsátásra kerülő 60 millió etherrel kalkulálva 1 ether értéke 100 dollár körül van. Vagyis meglehetősen jó biznisznek tűnik most megvenni, hiszen 36 centnek megfelelő bitcoinért adják.
De még mielőtt mindenki rohanna ethert vásárolni, gondoljunk bele, hogy pontosan mit is veszünk! Egy ígéretet kapunk az ethereum tervezőitől/programozóitól arra az esetre, ha majd elkészülnek a rendszerükkel, akkor a legelső, más néven genezis blokkba – az egyetlenbe, amibe élő emberek (a tervezők) önkényesen kiosztott ether egységeket kódolhatnak – a mi pénztárcánkhoz rendelve beleírják a nekünk ígért ethereket. Vagyis egy olyan dolgot veszünk, ami még nincs, de majd ha lesz is, akkor sem lesz sokkal kevésbé megfoghatatlan, mint most. Ezt azért minden lelkes ether vásárló tartsa észben.